Slovníček pojmů.

CWG: 
V keši můžeme narazit na dřevěná kolečka - CWG (Czech Wood Geocoin), která jsou určena rovněž na směnu. Směna by měla proběhnout CWG za CWG, případně CWG za předmět odpovídající hodnoty (cca 10 Kč).

Obrázek našeho CWG

Geocaching:
Geocaching je turistická, navigační a trochu i internetová hra. Všechno najednou. Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku, které se v angličtině říká cache – čtěte a dnes už také většinou pište „keš“. Na internetu zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace. Ostatní potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají. Při nalezení se zapíšou do sešitku ve schránce, případně si vyberou něco z obsahu a výměnou do keše vloží něco svého. Po návratu svůj nález anebo i neúspěch svěří speciální internetové schránce. Více najdete na www.geocaching.cz.
Keš: Geocache nebo také cache (foneticky "keš") je většinou označení schránky (občas ale i nějaké jiné události) která se stává obětí lovu geocacherů. Většinou to bývá nějaká vodovzdorná, většinou plastová schránka. Zakladatel keše po jejím umístění zveřejní její souřadnice na internetu. Schránka obsahuje obvykle návštěvní knihu, do něhož se zapisují její nálezci. Bývá zvykem umísťovat do keše také nějaké „dárky pro objevitele“. Nálezce keše si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry.

Fotky ilustrující, jak vypadá uschovaná keš

Fotka naší vybalené kešky

Kešer:
Geocacher, často zkráceně pouze cacher (čti kešer; v češtině se též používá slangový výraz kačer), je osoba věnující se geocachingu.

Logbook:
Logbook neboli návštěvní kniha se nalézá ve schránce keš a slouží k zaznamenání (zalogování) a tím i důkazu její fyzické návštěvy. Nejčastěji má podobu notesu či archů papíru s naznačenými rubrikami.


 

 


copyright © 2024 blanicti-rytiri.cz |  realizace Tre.cz |  Přihlásit se